تبلیغات

توصیه نگهداری پمپ شناور

۰

 

سعی کنید هیچگاه هنگام سوختن فیوز تعمیر پمپ از فیوز قوی تر از آمپر نامی روی موتور استفاده ننمایید. هر زمان دوبار پیاپی بی متال و یا کنترل بار شما قطع شد فورا" با متخصص تماس بگیرید و تا زمان رفع عیب از روشن کردن مجدد پمپ خودداری نمایید.هر زمان مشاهده نموده اید چاه شما همزمان با آب بیش از 30 گرم در متر مکعب برای شناورهای استیل و 20 گرم در متر مکعب برای شناور های با پمپ چدنی ماسه از لوله آبدهی  خارج می شود فورا" خاموش فرمایید.زیرا چاه شما در حال ریزش است و امکان بریدن لوله و همچنین خم شدن وجود دارد.

در زمان اتمام کار در پایان سال جهت جلوگیری از سوختن الکتروموتور شناور باید دسته کات اوت ترانسفورماتور را قطع تعمیر پمپ فرمایید.اکتفاء به خاموش کردن تابلو ننمایید زیرا در حین رعد و برق از کلید اتومات و پلاتین کنتاکتورها عبور می کند و منجر به خسارت خواهید شد.

اگر بیش از سه ماه متوالی الکتروپمپ شناور شما خاموش بود در هنگام استارت زدن اگر آمپر گیری زیاد بود احتمال گیرپاش شدن الکتروموتور وجود دارد که با دوبار تک استارت زدن 90% آزاد می کند و به حالت اولیه برمیگردد.

استارت زدن زیاد برای مدت کوتاه به الکتروپمپ شناور و نیز چاه شما خسارت وارد می کند پس رعایت کنید در طول شبانه روز کمتر تابلو الکتروپمپ شناور را خاموش و روشن کنید . سعی فرمایید روشن شدن پمپ شناور شما زمان بیشتری داشته باشد.بعضی اوقات مشاهده شده نگهبان چاه برای برداشتن یک لیوان آب هرچند دقیقه شناور را روشن میکند که این کار اشتباه است.

در الکتروپمپهای شناور گرین پمپ این مرکز تدبیری اندیشیده که در مرکز سوپاپ سوراخی ایجاد کرده ایم برای تخلیه آب لوله ولی در الکتروپمپهای شناور سایر همکاران این کار صورت نگرفته و برای جلوگیری از خسارت هنگام سرد شدن هوا و احتمال یخ زدگی لوله های خروجی بر روی سر تخلیه  شیر آبی کوچک جهت تخلیه لوله آبرسانی نصب نمایید و آب داخل لوله را در فصل سرما خارج نمایید.

هیچگاه در خروجی آب روی لوله آبریز شیر فلکه نصب ننمایید زیرا ناخواسته خودتان و یا دشمنانتان شیر فلکه را ممکن است ببندند و فوری الکتروموتور شناور خواهد سوخت. اگر آبرسانی شما در محل آبریز نیاز به شیر فلکه داشت بهتر است قسمتی که ارتفاع بیشتری دارد را شیر فلکه نبندید که یک سوی لوله همیشه باز باشد و از خطر سوختن الکتروموتور شناور نجات پیدا کنید.توصیه : در صورت اجبار داشتن نصب شیر فلکه در تمام خروجی های آب یک دشتگاه پریشر سوئیچ با فشار بار لازم که برای آبرسانی قبلا" محاسبه کرده اید توسط یک لوله پنج سانتی قابل نصب در ابتدای آبریز بعد از سر تخلیه یکدستگاه کلید پریشر سوئیچ نصب نمایید و نول تابلو برق فرمان را از داخل این کلید عبور که اگر زمانی شیر فلکه ها به صورت ناخواسته بسته شد پریشر سوئیچ به تابلو فرمان دهد و تابلو الکتروموتور را خاموش نماید.

 

+ نوشته شده توسط Rezervhotelsixstar در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
برچسب‌ها: تعمیر پمپ شناور، پمپ شناور، پمپ
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر